Solar online

Někdy se na krásu prostě nehraje...

Když jste zastrčeni v zahrádkářské kolonii někde na konci světa bez přívodu elektřiny, vlastně bojujete o přežití. V nízkoenergetickém domečku si obyvatelé společně s pejskem ale uvaří na jedné indukční desce, oblouží jednoduchý kávovar, svítí, sledují televizi, která je připojena k Wifi routeru. Zásadní je v tomto případě úctyhodná kapacita baterií (cca 7kWh). 

Lidé, co nehledí na krásu zpracování, ale hledají rychlé a účinné řešení, mají život vždy o malinko lehčí. Celočerné panely jsme schopni osadit nejen bílými rámečky, ale samozřejmě i černými. Panely, protože jsou rozdílné (AEG 370 Wp a Amerisolar 285 Wp), budou použity v různých časových intervalech kvůli zastínění stromů. Monokrystalické panely na střeše (přímý jih) tvoří většinu denní výroby, polykrystalický panel (zatím nepřichycen na zdi) bude spíše fungovat samostatně v odpoledních/večerních hodinách při západu. 

Díky tomuto "punkovému" řešení obyvatelé můžou vyřadit během léta centrálu, kterou mají jako náhradní zdroj (při výpadku slunce).  

 

20220723_121251

 

Effekty zvládají třífázový provoz

Žít aspoň v létě odstřižen od distrubutora je sen všech solárníků. Jednomu ze zákazníků k tomu pomáhá i sestavená baterie (dle informací o kapacitě 10kWh). 

WhatsApp Image 2022-06-27 at 14.16.56

 

 

Někdo to prostě umí hezky...

Ostrovní systém v léta ověřené kombinaci měniče Effekta a baterií Pylontech - v tomto případě US2000C

instalace zákazníka, 2020 - fotografii používáme u nabídky Fotovoltaických systémů na míru